Salmo 20-T

Salmo-20-T

Dane techniczne
Długość – 6,07 m
Długość z bukszprytem – 6,96 m
Szerokość – 2,28 m
Powierzchnia ożaglowania – 19,6 m2
Zanurzenie – 0,36 / 1,35 m
Balast wodny – 309 litrów
Miecz 63 kg
Wyporność do KLW /maks. – 1,14 / 1,41 t

Salmo 20-T. Główne założenia togo projektu to stworzenie wygodnej i bezpiecznej jednostki rekreacyjno – turystycznej bez nacisku na walory „hotelowe”. Jednocześnie prostej w budowie i możliwie lekkiej w transporcie. Stąd niewielka kabina z 3 pełnowymiarowymi kojami i miejscem na WC oraz kambuzik. Za to w kokpicie podczas weekendowej żeglugi spokojnie pomieści się 5 – 6 osób. Do turystyki warunki będą nieco spartańskie, ale zapewniające minimum wygód dwojgu dorosłym osobom ew. z dzieckiem.

Kokpit jest obszerny, sięgający samej pawęży i samoodpływowy. Zajmuje prawie połowę długości jachtu. Falochrony zapewniają wygodne oparcie załogi siedzącej w kokpicie. pokład dziobowy zagłębiony poniżej burt, tworzący rodzaj kokpitu. Silnik przyczepny zamontowany na pawęży. Dla zapewnienia odpowiedniej stateczności oraz łatwości transportu i slipowania łódź posiada integralne zbiorniki na balast wodny napełniane / opróżniane grawitacyjnie.
Jacht jest przeznaczony do budowy amatorskiej metodą „szycia i sklejania” z komputerowo wycinanego zestawu sklejkowych elementów.

3

Salmo 20 T-b

Salmo-20-T-2