Salmo 515

Dane techniczne
Długość całkowita – 5,15 m
Długość KLW – 4,85 m
Szerokość całkowita – 1,94 m
Zanurzenie – 0,20 / 1,15 m
Ożaglowanie ket lugrowy / slup lugrowy – 12 m2 / 13 m2
Załoga – 5 osób
Silnik przyczepny (długa kolumna) – 2,5 – 4 KM

 

Salmo 515 to łódź żaglowa przeznaczona do budowy metodą szycia i sklejania (ang. stitch and glue) ze sklejki wodoodpornej
8 i 10 mm, prosta w budowie. Jak na swoją długość jest stosunkowo szeroka, pojemna i stabilna. Łódź ma wysoką burtę i stałe komory wypornościowe na dziobie i rufie o łącznej objętości ponad 400 l.
Można powiedzieć że to nieco powiększony, bardziej pojemny i stabilny Salmo 15-S lugger równie prosty w budowie i łatwy w transporcie, z tą różnicą, że miecz jest obrotowy a nie szybrowy.
Na podłodze w przedniej części kokpitu jest miejsce do leżenia w trakcie żeglugi lub spania pod tentem dla 2 dorosłych, wysokich osób. Dodatkowo na postoju 1 lub 2 dzieci może spać na ławce rufowej po podniesieniu podłogi.
Opcjonalnie może być zastosowany dodatkowy balast wodny – 2 integralne zbiorniki po ok. 30 litrów pod podłogą po bokach skrzynki mieczowej.Ożaglowanie ket lugrowy z masztem wolnostojącym, opcjonalnie slup lugrowy. Na łodzi można używać wioseł dulkowych, jednak ze względu na sporą szerokość do efektywnego napędu będą potrzebne co najmniej 2 osoby. Zatem lepiej stosować silnik przyczepny.

Salmo-520_2

Salmo-520_6